Czy torbiel jajnika może zafałszować wynik testu ciążowego?

Mam 5 centymetrową cystę na lewym jajniku. Ostatni okres zaczął się 26 listopada. 5 stycznia miałam dwudniowe krwawienie, mało obfite i bezbolesne. Od kilku tygodni pobolewa mnie podbrzusze jak na okres, szczególnie po orgazmie.
Zrobiłam wczoraj dwa testy - oba wyszły pozytywne. Czy to ciąża, czy wynik mógł zostać sfałszowany przez cystę? Wizytę u lekarza mam dopiero w przyszłym tygodniu i nie wiem, czy mogę się już cieszyć, czy jeszcze się wstrzymać?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Wynik testu mógł być zafałszowany przez hormonalnie czynną cystę na jajniku. Przyszłotygodniowa wizyta u specjalisty ginekologa powinna ustalić, czy doszło do zapłodnienia. Do zaburzeń miesiączkowania mogło dojść również z innych powodów. Powodem zatrzymania okresu mogą być zmiany torbielowate jajników.