Czy torbiel ma wpływ na wypadanie włosów?

Czy torbiel ma wplyw na wypadanie wlosow??? Od jakiegos czasu zaczely mi strasznie wypadac wlosy, biore tabletki I uzywam specjalnych kosmetykow a I tak wlosy dalej wypaduja, co prawda mam torbiela I nie wiem czy to jest przyczyna???

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ma Pani na myśli torbiel jajników, to ich aktywność hormonalna jak najbardziej może być wynikiem wypadania włosów. Potencjalnych przyczyn może być jednak wiele, w tym zaburzenia funkcji tarczycy, anemia, schorzenia skóry głowy, itd. Sugeruję konsultację ze specjalistą dermatologiem.