Czy torbiel mogła mieć wpływ na poronienie?

Witam, Mam pytanie dotyczące torbieli. Podczas wizyty kontrolnej u lekarza wykryto u mnie na obydwóch jajnikach torbiel i lekarz powiedział że najlepszym lekarstwem na pozbycie się torbieli jest ciąża więc zdecydowałam się z mężem na potomstwo, udało się za pierwszym razem jednak długo się nie cieszyliśmy ponieważ w 9-tym tygodniu poroniłam - dziwne bo wszystko było niby dobrze - Czy torbiel mogła mieć wpływ na poronienie? dodam że progesteron miałam lepszy przed braniem luteiny niż po :(

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Bez zbadania oraz analizy przebiegu ciąży trudno jest określić przyczynę poronienia. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.