Czy torbiel może zagrażać ciąży?

Witam. Jestem w 30 t. c., byłam wczoraj na USG i wykryto u mnie twór torbielowaty. Czy jest to coś poważnego? Czy zagraża mnie albo dziecku? Lekarz kazał mi przyjść ponownie na kontrolę USG za 3 tyg. Do tego czasu będę miała mnóstwo myśli w głowie. Proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Z Pani opisu nie sposób ocenić zagrożenia stwarzanego przez torbiel dla ciąży, nie wiadomo gdzie wykryto torbiel ani jaki jej rodzaj. Proszę zaufać swojemu lekarzowi i stawić się na umówionej wizycie. Jeżeli torbiel nie będzie rosnąć szybko, lekarz może zaproponować jej usunięcie podczas cięcia cesarskiego. Proszę się zdać na swojego lekarza i ewentualnie jego dopytać o rokowania dla ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!