Czy torbiel na jajniku może mieć wpływ na wynik testu ciążowego?

"Witam!
Zrobiłam testy ciążowe i wyszły pozytywnie, natomiast mam regularną miesiączkę. Dodam, że mam torbiel na jajniku. Czy może ona być przyczyną takiego wyniku?
Proszę o szybką odpowiedź.
Dziękuję"

Witam,
jeszcze nie robiłam testów, ale mam nudności i troszkę przytyłam. Przeraża mnie fakt, że jestem w ciąży, jakie są szanse, że nie jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Szanse na ciążę lub jej brak jak zawsze kształtują się 50:50. Do sprecyzowania ryzyka konieczne jest udzielenie dodatkowych informacji, których niestety nie zawarła Pani w swoim poście.
Jeżeli stosuje Pani jakąkolwiek metodę antykoncepcji zgodnie z zaleceniami, to ryzyko zapłodnienia jest oczywiście niższe.
Widziałam, że poprzednim razem koleżanka radziła wykonanie testu ciążowego z krwi. Sugerowałabym zatem poddać się zaleceniom i wykonać badanie. Jeżeli ma Pani problem z oznaczeniem hormonu w swojej przychodni, może Pani udać się do swojego ginekologa, który wykona rozstrzygające USG.
Nudności są częstym objawem pierwszych tygodni ciąży. Wzrost masy ciała obserwowany jest jednak dopiero po pierwszym trymetrze. Sugerowałabym przełamać strach i wykonać badanie wykluczające ciążę.
Pozdrawiam