Czy torbiel na jajniku może zagrażać ciąży?

Podejrzewają u mnie torbiel na prawym jajniku, o rozmiarze ok. 4cm. Jestem w 5 tygodniu ciąży.

Czy może to zagrażać prawidłowemu przebiegowi ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Może się tak zdarzyć, że torbiel będzie zagrażać rozwojowi ciąży. Wszystko zależy od rodzaju torbieli i tempa jej wzrostu. Zwykle istnieje duża szansa, że torbiel sama się wchłonie w czasie ciąży.
Na pewno należy ją obserwować, w szczególności, czy nie przeszkadza w rozwoju dziecka, czy nie zajmuje mu miejsca w jamie brzusznej. Może okazać się konieczna interwencja chirurgiczna, ale tą najlepiej przeprowadzić w późniejszej fazie ciąży.
Pozdrawiam serdecznie!