Czy torbiel na jajniku należy usunąć niezwłocznie?

Witam. W sierpniu zdiagnozowano u mnie torbiel jajnika, który mierzył ok. 5 cm. Został przepisany orgametril. Niedawno byłam na kontroli gdzie okazało się, że torbiel się nie wchłonęła. Przez usg dopochwowe okazało się, że torbiel mierzyw6,5 cm. Dostałam skierowanie do szpitala. Jestem studentką i moje pytanie brzmi czy w moim przypadku mogę zwlekać z zabiegiem czy mam się zgłosić jak najprędzej? Czy mogę umówić się na niego jak będę miała dłuższe wolne (tj. luty)?

Raczej skoro torbiel tak szybko rośnie i nie reaguje na leczenie farmakologiczne radziłbym w miarę szybko poddać się zabiegowi. Luty 2019 może być zbyt odległym terminem. Trzeba wiedzieć, że tak duża torbiel może zagrażać pęknięciem w każdej chwili.