Czy torbiel na jajniku powstała w trakcie ciąży może powodować drobną beżowo-brązową plamkę?

Czy torbiel na jajniku powstała w trakcie ciazy moze powodować drobną beżowo - brązową plamkę? Jestem w 8 tc, dzis rano miałam taką delikatną plamkę, nie wiem czy iść od razu do lekarza?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Plamkę? Chodzi Pani o to, że wystąpiło plamienie?
Każdy epizod krwawienia w ciąży (brązowe plamienie również zaliczamy do krwawienia) powinno zostać skontrolowane przez lekarza ginekologa prowadzącego ciążę.