Czy torbiel pod jedynką lub dwójką może się obkurczyć za pomocą lekarstw?

czy torbiel pod jedynka dwójka moze sie obkurczyc za pomoca lekarstw lub innych metod gdyz bardzo boje sie noza chirurgicznego

Witam,
Często zanim zdecydujemy o zabiegu chirurgicznym usuwania torbieli lub resekcji zęba , można spróbować wykonać leczenie kanałowe (ponowne leczenie kanałowe?) i to połączone zazwyczaj z podaniem leków powinno spowodować samoistne wygojenie się zmiany. Jednak im większa zmiana , im dłużej rozwija się stan zapalny i im mocniej zniszczony ząb , tym szanse na takie leczenie dramatycznie maleją. Ostateczną decyzję musi podpowiedzieć Pani dentysta po wykonaniu najlepiej tomografii CBCT.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło