Czy torbiel rozejdzie się sama?

Witam,
byłam u lekarza 13 października i lekarz powiedział, że mam torbiel na prawym jajniku, ok. 3,8. Wcześniej w czerwcu poroniłam w 13 tygodniu. W sierpniu badanie nie wykazało torbieli.
Czy to możliwe, aby torbiel urosła do tych rozmiarów teraz? Czy sama się rozejdzie?
Lekarz każe czekać do miesiączki i przyjść ponownie zaraz po.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Trudno powiedzieć, to zależy od charakteru torbieli. Czasem torbiele zanikają już po jednym cyklu, czasem zajmuje im to kilka cykli, a niekiedy przyjmują postać patologiczną, wymagającą interwencji farmakologicznej lub chirurgicznej.
Życzę Pani, aby torbiel się sama wchłonęła.
Pozdrawiam serdecznie!