Czy trening tabata podkręca metabolizm?

Witam, mam pytania odnośnie treningu tabata. Czy on rzeczywiście podkręca metabolizm? Słyszałam, że po jego wykonaniu kalorie są spalane w szybszym tempie przez najbliższą dobę. Czy to prawda?

Lek. Tomasz Budlewski

Regularne treningi interwałowe ogólnie pobudzają metabolizm. A czy kalorie spaloane sa szybciej przez 1,2,3 czy iles dób tego nie da sie określic.

Witam,

Trening tabata rzeczywiście podkręca metabolizm ale nie wierzyłabym zbyt mocno w teorie że w następstwie kalorie są spalane szybciej. Jest to tez kwestia bardzo indywidualna. Nie mniej jednak systematyczny trening połączony z odpowiednią dietą przynosi pożądane efekty. Pamieta Pani aby odpowiednio się odżywiac zarówno przed jak i po treningu i ogólnie przez cały dzień.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk