Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy treningi rano dają takie same efekty jak treningi wieczorem?

Dzień dobry, Czy treningi rano dają takie same efekty jak treningi wieczorem ? Mam do zrzucenia 5 kg i zastanawiam sie kiedy najlepiej jest ćwiczyć.. Rano zawsze mam czas przed pracą a wieczorem nieraz nie mam siły,ponieważ mam fizyczna pracę. Proszę o jakieś wskazówki.
KOBIETA, 22 LAT 10 miesięcy temu

Błędy w dietach odchudzających

Maria Jagiełło Dietetyk, Łódź
51 poziom zaufania

Sama sobie Pani odpowiedziała na to pytanie. Skoro rano jest siła, ochota i czas, a wieczorem nie, to nie ma znaczenia, który trening lepiej odchudza. Pozdrawiam

umów wizytę 0

Witam Panią,

każdy trening ma swoje plusy i minusy. W odchudzaniu, które i tak jest pewnym stresem dla organizmu najważniejsze by porę dostosować do swojej aktywności i wolnego czasu, by treningi były jak najprzyjemniejsze i by zawsze mieć na nie czas oraz - co kluczowe - energię.
Przy porannych treningach, które dla Pani wydają się najbardziej odpowiednie, proszę pamiętać o dobrej rozgrzewce, by zminimalizować ryzyko kontuzji.

Pozdrawiam i trzymam kciuki,

Klaudia Zasowska - Psycholog, Psychodietetyk

umów wizytę 0

Witam serdecznie,

uważam, że sama odpowiedziała Pani sobie na zadane pytanie. Skoro rano ma Pani więcej energii i czasu to proszę trenować rano. Należy wyczuć swój organizm i nic nie robić wbrew niemu.
Ogólnie istnieją różne szkoły mówiące o tym kiedy najlepiej jest ćwiczyć, ale przeważają te zalecające treningi poranne.
Proszę ćwiczyć regularnie od 3 do 5 razy w tygodniu, do tego wprowadzić zdrowa dietę, która to stanowi 70% sukcesu a efekty z pewnością się pojawią.
Powodzenia!!
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
umów wizytę 0

Dzień Dobry,

przede wszystkim należy dopasować odpowiedni rodzaj treningów. Jeśli ma Pani czas i chęci większe w godzinach porannych to wtedy jest bardziej odpowiedni na to czas. Zalecam poradę trenera personalnego. Dodatkowo przy wprowadzeniu aktywności fizycznej konieczne jest wprowadzenie odpowiedniej diety.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl

Dietetyk. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety