Czy treningi rano dają takie same efekty jak treningi wieczorem?

Dzień dobry, Czy treningi rano dają takie same efekty jak treningi wieczorem ? Mam do zrzucenia 5 kg i zastanawiam sie kiedy najlepiej jest ćwiczyć.. Rano zawsze mam czas przed pracą a wieczorem nieraz nie mam siły,ponieważ mam fizyczna pracę. Proszę o jakieś wskazówki.

Sama sobie Pani odpowiedziała na to pytanie. Skoro rano jest siła, ochota i czas, a wieczorem nie, to nie ma znaczenia, który trening lepiej odchudza. Pozdrawiam

Witam Panią,

każdy trening ma swoje plusy i minusy. W odchudzaniu, które i tak jest pewnym stresem dla organizmu najważniejsze by porę dostosować do swojej aktywności i wolnego czasu, by treningi były jak najprzyjemniejsze i by zawsze mieć na nie czas oraz - co kluczowe - energię.
Przy porannych treningach, które dla Pani wydają się najbardziej odpowiednie, proszę pamiętać o dobrej rozgrzewce, by zminimalizować ryzyko kontuzji.

Pozdrawiam i trzymam kciuki,

Klaudia Zasowska - Psycholog, Psychodietetyk

Witam serdecznie,

uważam, że sama odpowiedziała Pani sobie na zadane pytanie. Skoro rano ma Pani więcej energii i czasu to proszę trenować rano. Należy wyczuć swój organizm i nic nie robić wbrew niemu.
Ogólnie istnieją różne szkoły mówiące o tym kiedy najlepiej jest ćwiczyć, ale przeważają te zalecające treningi poranne.
Proszę ćwiczyć regularnie od 3 do 5 razy w tygodniu, do tego wprowadzić zdrowa dietę, która to stanowi 70% sukcesu a efekty z pewnością się pojawią.
Powodzenia!!
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień Dobry,

przede wszystkim należy dopasować odpowiedni rodzaj treningów. Jeśli ma Pani czas i chęci większe w godzinach porannych to wtedy jest bardziej odpowiedni na to czas. Zalecam poradę trenera personalnego. Dodatkowo przy wprowadzeniu aktywności fizycznej konieczne jest wprowadzenie odpowiedniej diety.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl