Czy treptococcus agalactiale gr B jest nieuleczalne?

Witam! Odebrałam wyniki z wymazu pochwy i wyszło że mam streptococcus agalactiale gr B wzrost obfity. Lekarz przepisała mi antybiotyki i zdrowe bakterie jednak powiedziała że jest to nieuleczalnie... Czy to prawda? I czy jest możliwość że zaraziłam lub zarażę swojego partnera podczas współżycia?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Te bakterie występują normalnie w organizmie ludzkim, są częścią naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, mogą zasiedlać również układ moczowy. Także nie może Pani zarazić nimi partnera, ponieważ, jeszcze raz podkreślę, są one niejako naturalne dla człowieka. Stanowią jedynie problem podczas ciąży, ponieważ gdy dziecko rodzi się naturalnie, może dostać od mamy te bakterie, a u noworodka mogą one powodować choroby np. płuc. Dlatego jeżeli kobieta ma stwierdzony dodatni wynik str. agalactiae gr B, to przed porodem dostaje antybiotyk, co zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania dziecka.