Czy trudności z zajściem w ciążę mogą oznaczać niepłodność?

Dzień dobry. Czy to oznaka niepłodności? Wraz z narzeczonym uprawiam seks bez jakichkolwiek zabezpieczeń od 2 lat, ale nie codziennie. Nie raz zdarzał się nawet miesiąc przerwy ze względu na wyjazdy. Za każdym razem kończy się dojściem do środka, a robimy to nawet w dni płodne! Czy jest to oznaka niepłodności czy po prostu mamy nieźle szczęście?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku warto już poszukać przyczyny braku ciąży u specjalisty. Generalnie uważa się, że niepłodność to brak ciąży przy regularnym współżyciu 2-3 razy w tygodniu przez rok. Polecam również artykuł dr Nicole Sochacki-Wójcickiej https://mamaginekolog.pl/zrobic-zeby-zrobic/ Może znajdzie Pani przyczynę zanim udadzą się Państwo do specjalisty.