Czy tryb życia ma wpływ na pamięć i koncentrację?

Witam, mam 23 lata i w ostatnim czasie zauważyłem u siebie następujące problemy: - słaba pamięć (zapominam rzeczy które ktoś mi wcześniej powiedział) - przekręcanie wyrazów podczas czytania - mam problemy ze zrozumieniem od razu sensu niektórych zdań (wcześniej było wręcz przeciwnie) - brakuje mi słow podczas wypowiedzi Obecnie pracuję za granicą w godz 21-5 , śpie 6-13 a następnie uczę się IT 14 - 20. Problemy zaczęły się mniej więcej po miesiącu takiego życia. Czy to może być przyczyną?

Witam Pana Serdecznie,

Jak najbardziej tak, prowadzi Pan życie w sposób mechanistyczny i Pana organizm
nie ma możliwości zregenerowania się...
Sugerowałabym zatrzymać się i zaktualizować swoje priorytety, bo otrzymał Pan sygnały, że to Panu nie służy....

Życzę Panu pomyślności w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com