Czy trzeba się przygotowywać do rozmowy z psychologiem?

Witam. Chcialabym spytac czy na rozmowe z psychologiem trzeba sie jakos przygotowac??czy od razu na pierwszym spotkaniu beda bardzo szczegolowe pytania??i co sie stanie jesli na jakies nie bede w stanie odpowiedziec??

Odpowiada Specjalista Kliniki Psychologiczno-Psychiatrycznej PsychoMedic.pl
dr Katarzyna Niewińska

Witam serdecznie,
na pierwszej wizycie w gabinecie psychologa pacjent/klient przybliża specjaliście trudność z jaką się zgłosił. Psycholog zadaje pytania pomocnicze, by móc lepiej wczuć się w przeżycia i sytuację pacjenta. Jeśli nie będzie znała Pani odpowiedzi na jakieś pytanie, to również będzie to informacją dla terapeuty, okazją do refleksji dla Pani, ale też i sposobnością do wspólnego pochylenia się nad tematem. Najważniejsza jest szczerość, zaufanie i otwartość. Oczywiście zbudowanie relacji z terapeutą nie dokona się na pierwszym spotkaniu, dlatego warto sobie dać czas i obserwować, jak się Pani czuje w kontakcie z tym konkretnym specjalistą. A jeśli chodzi o bardzo szczegółowe pytania, to będzie jeszcze na nie czas, ale to od Pani będzie zależało, na ile pozwoli Pani drugiej osobie wejść w świat swoich wewnętrznych przeżyć.
Pozdrawiam.

www.psychomedic.pl

Witaj serdecznie. Napiszę troszkę inaczej...

Nie musisz się przygotowywać na jakieś "specjalne pytania". Dobry specjalista będzie z odpowiednim wyczuciem pobierać informację tak aby nie urazić / wystraszyć swojego pacjenta/klienta.

Każda szkoła, psycholog, pedagog, terapeuta opracowuje własny styl pracy :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
http://psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/