Czy trzęcące się dłonie, przyspieszony rytm serca i obmyślanie wszystkiego świadczą o nerwicy?

Witam, Mam objawy czasami w stresujących sytuacjach jak trzęsące się dłonie, przyspieszony rytm serca i obmyślam każde przyszłe zdarzenie 100 razy - czy to nerwica?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Do zdiagnozowania, czy Pani problem to nerwica, potrzebna jest bezpośrednia konsultacja ze specjalistą - psychiatrą lub psychologiem. Odczuwane przez Panią napięcie i stres przed ważnymi wydarzeniami jest normalnym elementem życia większości ludzi.
Ważne wydarzenia wywołują silne emocje. Jeżeli jednak martwi się Pani, że te emocje są zbyt silne, zachęcam do wizyty u specjalisty. Oprócz zdiagnozowania problemu, będzie Pani mogła także otrzymać odpowiednie informacje na temat metody leczenia, którą powinna Pani zastosować, by poprawić swoje samopoczucie.

Pozdrawiam