Czy trzeciego ostrego zapalenia trzustki nie można przeżyć?

Witam! Mam takie pytanie:mój mąż ( obecnie 37-latek) w 2015r miał ostre zapalenie trzustki (alkoholowe). W 2018r wszystko wróciło- ostre zapalenie trzustki także spowodowane alkoholem. W szpitalu lekarze mówili że trzeciego ataku nie przeżyje. Czy to pewne? Znam osobę, która kilka razy miała ostre zapalenie trzustki jednak spowodowane złą dietą. Czy tylko dwa ataki można przeżyć jeśli chodzi o ostre zapalenie trzustki spowodowane alkoholem? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko „zależy” , jeśli tak powiedzieli widocznie maja na to jakieś przesłanki aczkolwiek ni