Czy trzęsące się ręce mogą być objawem chorej tarczycy?

Witam. Mam problem z trzęsącymi rękoma. Ostatnio zrobiłam badania hormonów w sumie z innego powodu. Estradiol wyszedł 32 pg/ml i FSH 6,82 PG/ml. Badania były robione były w fazie folikularnej. Czy te wyniki nie są za niskie od pewnego czasu też staram się zajść w ciążę i narazie nie widać żadnych rezultatów. Do tego te trzęsące się ręce czy to może być przez tarczycę ?

Lek. Paweł Szadkowski

Drżenia rąk mogą wynikać z przynajmniej kilku sytuacji. Warto wykluczyć nadczynność tarczycy, czy zaburzenia metabolizmu glukozy, a w razie prawidłowych wyników (TSH, fT4, glukoza na czczo) skonsultować się z lekarzem neurologiem.