Czy TSH 6,78 jest powiązane z Hashimoto?

Witam jestem mamą 12 latki.Jest po djagnozie zespołu paranoidealnego.W lipcu 2016 przeszła zapalenie jajnika i torbiela który pękł,bad.hormonalne było dobre tsh t3 i t4.Trzy dni temu córka źle się poczuła i zawiozłam ją do szpitala,między innymi nie ma miesiączki od 3 msc zrobili jej badania hormonalne t3 i t4 ok ale tsh -6.78.Córka bierze na stałe rispolept 4mg na dobe,depakine 600 na dobe od kilku lat. Czy to może mieć coś wspólnego z chorobą hashimoto...Obciążona chorobą jest siostra mamy

Dzień dobry,

Do pełnej diagnozy autoimmunizacyjnego zapalenia tarczycy (azt) potocznie zwanego Hashimoto niezbędne jest wykonanie badania na przeciwciała tarczycowe aTPO oraz aTG. TSH u Pani córki jest wysokie (wskazywałoby to na niedoczynność), ale tak naprawdę obecność przeciwciał potwierdzi czy w tarczy jest jakiś stan zapalny.

Pozdrawiam, Małgorzata Jezierska