Czy TSH w normie może oznaczać problemy z tarczycą?

Witam, Od ponad 2 lat męczę się z bólami stawów, ostatnio dołączyło do tego straszne osłabienie, kołatanie serca, utrata masy. Badania wykonane w szpitalu wyszły na tyle dobrze że mnie wypisano, ale nadal czuje się fatalnie. Moje pytanie jak w tytule. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wynik TSH w normie zdecydowanie nie oznacza, że funkcja tarczycy jest prawidłowa. By to ocenić koniecznie należy wykonać badania dodatkowe takie jak:
- usg tarczycy,
- hormony FT3 i FT4,
- czasem także przeciwciała przeciwko tyreoglobulinie, peroksydazie tarczycowej i receptorowi dla TSH.