Tunele w uszach a ich zrastanie

Witam, Mam pytanie czy tunele w uszach się zrastają? Jeśli tak, to czy to długi okres i czy wygląda to estetycznie? Zastanawiam się nad zrobieniem sobie tuneli w uszach, ale trochę martwię się o konsekwencje. Podobają mi się tunele w uszach, może nie jakieś bardzo duże, ale takie niewielkie. Natomiast nie wiem czy jak minie na przykład 10 lat to nadal będę chciała je mieć. Zwykłe dziurki do kolczyków w uszach się zrastają, więc skóra w tym miejscu ma pewne możliwości regeneracyjne, ale zastanawiam się jak jest w przypadku tuneli w uszach. Czy faktycznie zostają one już na zawsze czy jednak po pewnym czasie one również się zrastają? Czy jest jakaś możliwość, żeby zrost tuneli w uszach wspomóc? Może przyjmuje się wtedy jakieś leki albo stosuje odpowiedni zabieg? Będę wdzięczna za wszystkie informacje. Pozdrawiam.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

otwory o wielkości 2 mm zarosną same natomiast usunięcie większych wiąże się z interwencją chirurgiczną.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od tego co ma Pani na myśli. Proszę udać się do otolaryngologa.