Czy tuż po odstawieniu tabletek mogę zajść w ciążę?

Witam, od 3 lat, tj od 18 r.ż. zażywałam n***, z dwoma miesięcznymi przerwami tylko. Byłam w trakcie opakowania, gdy zapomniałam wziąć tabletki 15 i 16, tj czw i pt. przypomniała mi o tym dopiero sobotnia pobudka z okresem, tj już koło godz 8-9, wówczas odruchowo wzięłam te dwie tabletki, czego żałuje jak nie wiem, ale trudno. Ale do rzeczy, reszty tabletek z opakowania już nie wzięłam, do dziś mam krwawienie z odstawienia, na początku bolało mnie podbrzusze, a obecnie już tylko krwawię. Moje pytanie brzmi, czy jest jakaś szansa zajścia w ciąże, tak szybko? Gdyż kochaliśmy się bez zabezpieczenia w sobotę i w niedzielę? Czy to, że przerwałam po 2tyg brania może zwiększyć szansę na ciąże, niż gdybym normalnie przyjęła do końca opakowanie? Czy w ciążę mogę zajść dopiero, gdy przyjdzie prawdziwa miesiączka? czy i bez tego mam szansę? I ja wcale się nie boję ciąży, wręcz przeciwnie bardzo bym się ucieszyła. Od miesiąca przyjmuje również kwas foliowy. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Jeśli doszło do pominięcia dwóch tabletek z rzędu, ochrona antykoncepcyjna nie była zachowana. W przypadku, gdy nie było stosowane dodatkowe zabezpieczenie,  jak najbardziej mogło dojść do zapłodnienia.

Aby potwierdzić lub wykluczyć ciążę powinna Pani wykonać test ciążowy, który powinien być wiarygodny po około dwóch tygodniach od stosunku. Dla pewności warto również skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.