Czy twardego kamienia na zębach nie można usunąć?

24luty 2017-byłam z 9letnim synem u dentysty usuwano przebarwienia z zębów i kamień miękki za pomocą skalingu i piaskowania, lakowane dolne szóstki.-zapłaciłam 150zl.ufajac dentyście i jego profesjonalizmowi zapłaciłam, podziękowałam i wyszlam.W domu oglądając zęby zauważyłam że są nie do czyszczone i żółte, pani stomatolog powiedziała ze kamienia twardego i żółtego koloru nie da się do końca usunąc.Proszę powiedzieć czy taki zabieg niedoczyszcza?.I dlaczego nie było szczotkowania i polerowania

Kamień usuwa się ultradźwiękami lub ręcznymi narzędziami obojętnie czy jest" twardy czy miękki". Jeśli pacjent zaniedbał higienę i dziąsła są w stanie zapalnym( mocno krwawią) wizytę rozkłada się na przynajmniej dwa razy. Na drugiej dokładnie usuwa się kamień poddziąsłowy. Co do żółtych zębów, może to być ich naturalny kolor. Bardzo często słyszę narzekania mam na kolor stałych zębów u dzieci. Wynika to z porównania z zębami mlecznymi, które są mleczno- białe. Zamiast szczotkowania zastosowane zostało piaskowanie, które usuwa osady .