Czy twardy brzuch i plamka pod pępkiem to oznaki ciąży?

Witam! Kochałem się z moją dziewczyną i to często. Miesiąc temu zrobiliśmy to bez zabezpieczenia, ale jestem w 99% pewien, że nie doszedłem w niej. Teraz narzeka na twardy brzuch i ma plamkę pod pępkiem. Ma również bardzo zmienny nastrój i jest bardzo nerwowa. W ostatnim czasie miała bardzo dużo przeżyć głównie spowodowanych operacją ręki w połowie stycznia. Okres miała przed pobytem w szpitalu i troszkę podczas. Czy ta operacja może mieć coś z tym wspólnego? Czy te objawy mogą być powodem ciąży? Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję.

Witam!

Aby udzielić dokładniejszej odpowiedzi na Pana pytanie należałoby poszerzyć wywiad: istotne są informacje dotyczące długości i regularności cykli miesiączkowych u dziewczyny, dokładne daty ostatniej miesiączki oraz długość najdłuższego oraz najkrótszego cyklu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Mając te dane można mniej więcej przeszacować, kiedy u dziewczyny wypada okres płodny i czy stosunek odbył się w trakcie ich trwania. Jest to także metoda niedokładna i przybliżona i nie daje 100% pewności na wykluczenie ciąży.

Jeżeli stosunek odbył się bez zabezpieczenia to ryzyko ciąży istnieje.
Objawy mogące sugerować ciążę to opóźnienie krwawienia miesiączkowego, parcie na pęcherz moczowy, powiększają się piersi, czasami dyskomfort w podbrzuszu. Wspomina Pan, że dziewczyna w ostatnim czasie przeżywała więcej stresowych sytuacji - mogło to także wpłynąć na ewentualne przesunięcie się terminu miesiączki.

Sugeruję wykonanie testu ciążowego z moczu. Wynik testu jest wiarygodny po 2 tygodniach od potencjalnego zapłodnienia (czyli zwykle w terminie spodziewanej miesiączki). Wiarygodność testów z moczu jest duża i wynosi około 99%.

Pozdrawiam serdecznie!