Czy tyłozgięcie macicy może utrudnić zajście w ciążę?

Czy tyłozgięcie macicy utrudnia zajście w ciążę?Czy należy wtedy uprawiać stosunek od tyłu żeby zajść w ciążę?Proszę o jednoznaczną odp.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wpływ tyłozgięcia macicy na problemy z zajściem w ciążę należy podejrzewać jeśli zostały wykluczone wszystkie inne przyczyny, gdyż nie ma jednoznacznych danych na ten temat. Wiele kobiet z takim ustawieniem macicy zachodzi w ciążę bez problemu. Nie ma znaczenia również sposób w jaki będzie Pani odbywała stosunek.
Pozdrawiam