Czy tym wirusem w ciąży tak bardzo łatwo się zarazić?

Witam, jestem obecnie w 9 tyg. Ciąży. W badaniu na cytomegalie nie wykryto przeciwciał, IgG ujemne Igm ujemne. Mam córkę w wieku przedszkolnym 4 lata. Nie jest chorowitym dzieckiem. Obecnie jest okres przeziębień i zachorowań. Lubi chodzić do przedszkola. Ja za to czuje się jak na bombie zegarowej. Jak postępować, żeby zupełnie nie izolować się od świata zewnetrznego. Co jeśli corka jest podziebiona i kicha? Czy tym wirusem tak bardzo łatwo się zarazić?

Lek. Tomasz Budlewski

Tzn jeśli do tej pory Pani nie miała kontaktu z wirusem to raczej mało prawdopodobne ze teraz Pani zachoruje . Nie można oczywiście wykluczyć a jeśli dzieci będzie przeziębione to wtedy odizolowanie