Czy u ciężarnych często pojawiają się guzki w piersiach?

Dzień dobry.

Mam 37 lat i jestem w ciąży. Z powodu cyst, które miałam już wcześniej zostałam wysłana na USG, na którym byłam wczoraj. Okazało się, że oprócz cyst pojawił się jakiś guzek, nie powiedziano mi jednak nic na jego temat, gdyż wynik całego badania zostanie przesłany do ginekologa, a na badanie kontrolne USG zaproszono mnie za 3 miesiące.

Proszę odpowiedzieć, czy takie zmiany są częste w ciąży, czy może być to coś groźnego?Wizytę u lekarza mam dopiero za dwa tygodnie, strasznie się denerwuję, będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Podczas ciąży w piersiach kobiety dochodzi do wielu zmian m.in zmianom ulega tkanka gruczołowa. Może zmieniać swoją strukturę nieregularnie i mogą pojawić się wyczuwalne stwardnienia.
Niestety trudno jest różnicować takie zmiany ze zmianami nowotworowymi. Konieczna jest dokładna obserwacja i diagnostyka.

Na pewno należy zachować czujność i pozostać pod opieką lekarza, który prowadzi ciążę.

Redakcja abcZdrowie.pl