Czy u dorosłych tak samo spada odporność jak u dzieci?

Witam, mam pytanie mam 30 lat i właśnie jestem po tygodniu chorowania na ospę. W poniedziałek planuję wrócić do pracy. Mam pytanie czy u dorosłych tak samo spada odporność jak u dzieci? W pracy mam kontakt z bardzo dużą ilością osób więc trochę się martwię, żebym nie musiał często chodzić na zwolnienia. Dodam, że nigdy nie miałem problemów z odpornością. Czy są jakieś probiotyki dla dorosłych, żeby wrócić do dawnej sprawności po chorobie?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę unikać sytuacji które mogą sprzyjać infekcjom - często myć ręce oraz dbać o odpowiedni ubiór. Może też Pan stosować preparaty jeżówki dostępne w aptece. Pozdrawiam.