Czy u dziecka rezonans jest konieczny czy wystarczy usg przezciemiączkowe?
Mój 8 miesięczny syn ma lewą źrenicę większą od prawej. Neurolog zalecił wizytę u okulisty i wykonanie rezonansu. Okulista nic nie stwierdził, nie widzi również potrzeby wykonywania rezonansu - bo takie wady u niemowląt się zdarzają. Syn od około 4 miesiąca czasem "otrząsa się", jakby go ciarki przechodziły. Czasem kilka razy dziennie, czasem raz, a czasem wcale przez jakiś czas. Urodził się przez cc w 38 tyg z hipotrofią asymetryczną. Ważył 1890g i miał 47cm. Czy rezonans jest konieczny czy wystarczy usg przezciemiączkowe? Miał już takowe wykonywane dwukrotnie i nic nie stwierdzono. A nie ukrywam boję się pobytu w szpitalu (w celu wykonania rezonansu pobyt trwa 3 dni)ponieważ mały może złapać jakąś infekcję. No i sam rezonans przeprowadzany jest w narkozie. Boję się go również nie wykonywać ponieważ neurolog nastraszył nas guzem...

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Agresja u dzieci autystycznych
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.
Witam. To jest kwestia zaufania do lekarza specjalisty. Czy Pana zdaniem Pan się zna na guzach mózgu, lub może Pan odpowiedzieć uczciwie że Pana synek jest zdrowy?Nie mam więcej pytań. Proszę przemyśleć. Oszołomy i znachorzy są wszędzie.Pozdrawiam serdecznie