Czy u dziecka w przyszłości rozwinie się cukrzyca?

Witam. Moj 7 letni syn mial badania w kierunku cukrzycy, krzywa cukrowa oraz insulinowa wyszla prawidlowo. Mierzymy cukier czasem na czczo i czasem po obiedzie, wyniki na czczo 100-110 a po posilkach 90-155. Czy w takiej sytuacji u dziecka w przyszlosci rozwinie sie cukrzyca? W jakim czasie moze sie rozwinac?? I czy jesli zje obiad na slodko typu ryz ze slodka polewka i cukier jest przekroczony 153 to czy to normalne zdrowy organizm by mial do 140?

Dzień dobry,

cukrzycę często dziedziczymy, więc bardzo dobrze, że kontroluje Pani syna. Jest to prawdopodobne, że w przyszłości może się u niego rozwinąć cukrzyca. Aczkolwiek poprzez prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia można zdecydowanie ten moment opóźnić.

pozdrawiam
Joanna Wardenga