Czy u dziecka wystąpiła alergia na słońce?

Witam, moja 5-letnia córcie wysypalo prawdopodobnie alergia na słońce, tak stwierdziła pediatra jednak po kilku dniach bardziej się nasili ło, córka ma jasna karnacje ale w zeszłym roku tego nie było. W międzyczasie stosujemy xzyzal wieczorem i od 3 tyg krople do oczu Zabak, czy to może być od tych kropli? W ulotce są zawarte objawy wysypki czy pokrzywki ale czy da się to stwierdzić na 100% se to krople są przyczyną? Z góry dziękuję za, odpowiedź.

Szanowna Pani, jedynie odstawiając lek można przekonać się czy wysypka wynika z przyjmowanego leku