Czy u mamy można jakoś leczyć płyn, który zbiera się w brzuchu?

Moja mama jest po operacji wycięcia jajników. Miała podejrzenie guza, oprócz tego miała wodobrzusze. Podczas operacji lekarz stwierdził jeszcze uszkodzenie wątroby, nie powiedział dosłownie, że to marskosc tylko że zauważy zwloknienia. Podczas operacji ściągnięto jej 4 litry płynu w pierwszej dobie zeszło jeszcze ponad 2. Później już coraz mniej po 500 300. Dziś jest 6 doba cewnik z brzucha sam wypadł ale nimwypadl, plyn był przezroczysty ale gesty bez zapachu. Mama ogólnie czuje się dobrze. Proszę o odpowiedź czy ten płyn który się zbiera w brzuchu można jakoś leczyć... Co oznacza taki gesty płyn?

szanowna Pani, najpierw należy zdiagnozować dokładną przyczynę wodobrzusza aby móc leczyć przyczynowo