Czy u mojej córki występują powikłania po usunięciu 3 migdała?

Dzień dobry. Proszę o poradę. Moja 4 letnia córka 15.10 miała usunięty 3 migdałek. Po 10 dniach od zabiegu dostała ropny katar i do tego po 2 dniach mokry kaszel w wydzieliną ropną. Byłam u laryngologa na kontroli i otrzymałam Bactrim, Metronidazol i Mucofluid do nosa. Niestety po dobie od otrzymania leków spuchła jej buzia (konieczna była wizyta u dentysty) z tego powodu zmieniono mi lek na Dalacin C z zaleceniem stosowania przez 5 dni. Tak też zrobiłam, jednak po kuracji antybiotykiem nadal nie ma poprawy. Byłam po raz kolejny u laryngologa który mnie wyzwał że za krótko dziecko dostawało antybiotyk i w za małej dawce. Teraz dostała Rupafin i Nasometin do nosa ale jak na razie nie wiedzę poprawy bo nadal katar się utrzymuje i do tego zaczęła odchrząkiwać po 2 dniach w przedszkolu. Nie wiem co mam robić czekać na efekty leków czy udać się do innego lekarza? Obawiam się, że to są jakieś powikłania po usunięciu 3 migdała, proszę o podpowiedź co robić?

Nasometin to lek sterydowy przeciwwskazany u dziecka w tym wieku. To lek przeciwwskazany w zakażeniach bakteryjnych a więc w ropnych, zielonych katarach. To lek przeciwwskazany w infekcjach wirusowych czyli w trakcie przeziębienia i schorzeń grzybiczych, to lek wyłącznie dla ciężkich schorzeń alergicznych. To lek który zahamuje wzrost Twojego dziecka i spowoduje zaburzenia hormonalne szczególnie u dziewcząt. Sterydoterapia w Polsce to jakaś paranoja. Ktoś tym musi się wreszcie tym zająć!!!