Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy u osób, u których występuje dwupłatkowa zastawka aorty BAV, powinna być stosowana profilaktyka Infekcyjnego zapalenia wsierdzia?

Dzień dobry Chciałabym zapytać czy to prawda że u osób u których występuje dwupłatkowa zastawka aorty BAV powinna być stosowana profilaktyka Infekcyjnego Zapalenia Wsierdzia?. Mam podejrzenie o dwupłatkową zastawkę BAV jestem kobietą 36 letnią do wizyty kardiologicznej skłoniły mnie skoki ciśnienia 130/80 czasem 135/90 (mogły być ze stresu , z wyczerpania tego nie wykluczam gdyż wiem że stresu mi nie brakuje w zyciu choć staram się go niwelować jak tylko potrafię najlepiej) zazwyczaj moje ciśnienie rozkurczowe i skurczowe nie przekraczało 100 mam podejrzenie o BAV gdyż w badaniu USG widoczne są tylko dwa platki zastawki trzeci nie jest widoczny , nie mam żadnych zwapnień a w sercu ponoć czysto , nic nie jest uszkodzone nie ma zwapnień ale nie widać tego trzeciego płatka, czy w takim przypadku może powinnam powtórzyć USG serca? Chciałabym się uspokoić i upewnić co do BAV. Mam zgłosić się na USG kontrolne dopiero za 2 lata, i mam przepisane leki na nadciśnienie. Ponoć u mnie w związku z tymi skokami ciśnienia i BAV może rozwinąć się też nadciśnienie .Martwi mnie to wszystko zarówno podejrzenie BAV jak i ryzyko nadciśnienia w przyszłości nie ukrywam tym bardziej że wiem bo jestem świadoma iż z tym BAV związane są w przyszłości różnego rodzaju powikłania i trzeba być pod opieką kardiologiczną, a dodatkowo jeszcze mam problem gdyż wymagam częstych badań kontrolnych przez wzgląd na problemy jelitowe NZJ ( CU) odcinek dolny( odbytnica i esica) i jak czytam mając to Bav jestem Bardzo narażona na IZWsierdzia i muszę informować o tym przed każdym zabiegiem , endoskopią czy stomatologicznym np ekstrakcją zebów . Ponoć należy brać przed usuwaniem żebów antybiotyk by nie dopuścić do IZW czy to prawda? właśnie niedługo, w najbliższym czasie muszę usunąć z rozcięciem dziąsła pozostałości korzenia zęba czy to prawda że powinnam poinformować o tym stomatologa i lekarzy przed każdym badaniem endoskopowym lub zabiegiem?Martwi mnie to wszystko i spędza sen z powiek boję się powikłań w postaci IZW i innych związanych z BAV i nadciśnieniem Jestem młodą kobietą mam 36 lat dopiero chce mieć w przyszłości dzieci a tutaj takie problemy, boję się też o dziedziczność po mnie BAV i wszystkich problemów jakie mogę napotkać w czasie ciąży a póżniej porodu mając Bav i nadciśnienie . Czy powinnam się tym martwić? Proszę o konsultację co robić?
KOBIETA, 36 LAT 11 miesięcy temu

Nadciśnienie pierwotne

Nadciśnienie pierwotne stanowi 95 proc. przypadków wystąpienia nadciśnienie tętniczego, wtórne jedynie pozostałe 5 proc. Dr Piotr Gryglas przybliża zagadnienie nadciśnienia pierwotnego.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy