Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 1 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy u osób, u których występuje dwupłatkowa zastawka aorty BAV, powinna być stosowana profilaktyka Infekcyjnego zapalenia wsierdzia?

Dzień dobry Chciałabym zapytać czy to prawda że u osób u których występuje dwupłatkowa zastawka aorty BAV powinna być stosowana profilaktyka Infekcyjnego Zapalenia Wsierdzia?. Mam podejrzenie o dwupłatkową zastawkę BAV jestem kobietą 36 letnią do wizyty kardiologicznej skłoniły mnie skoki ciśnienia 130/80 czasem 135/90 (mogły być ze stresu , z wyczerpania tego nie wykluczam gdyż wiem że stresu mi nie brakuje w zyciu choć staram się go niwelować jak tylko potrafię najlepiej) zazwyczaj moje ciśnienie rozkurczowe i skurczowe nie przekraczało 100 mam podejrzenie o BAV gdyż w badaniu USG widoczne są tylko dwa platki zastawki trzeci nie jest widoczny , nie mam żadnych zwapnień a w sercu ponoć czysto , nic nie jest uszkodzone nie ma zwapnień ale nie widać tego trzeciego płatka, czy w takim przypadku może powinnam powtórzyć USG serca? Chciałabym się uspokoić i upewnić co do BAV. Mam zgłosić się na USG kontrolne dopiero za 2 lata, i mam przepisane leki na nadciśnienie. Ponoć u mnie w związku z tymi skokami ciśnienia i BAV może rozwinąć się też nadciśnienie .Martwi mnie to wszystko zarówno podejrzenie BAV jak i ryzyko nadciśnienia w przyszłości nie ukrywam tym bardziej że wiem bo jestem świadoma iż z tym BAV związane są w przyszłości różnego rodzaju powikłania i trzeba być pod opieką kardiologiczną, a dodatkowo jeszcze mam problem gdyż wymagam częstych badań kontrolnych przez wzgląd na problemy jelitowe NZJ ( CU) odcinek dolny( odbytnica i esica) i jak czytam mając to Bav jestem Bardzo narażona na IZWsierdzia i muszę informować o tym przed każdym zabiegiem , endoskopią czy stomatologicznym np ekstrakcją zebów . Ponoć należy brać przed usuwaniem żebów antybiotyk by nie dopuścić do IZW czy to prawda? właśnie niedługo, w najbliższym czasie muszę usunąć z rozcięciem dziąsła pozostałości korzenia zęba czy to prawda że powinnam poinformować o tym stomatologa i lekarzy przed każdym badaniem endoskopowym lub zabiegiem?Martwi mnie to wszystko i spędza sen z powiek boję się powikłań w postaci IZW i innych związanych z BAV i nadciśnieniem Jestem młodą kobietą mam 36 lat dopiero chce mieć w przyszłości dzieci a tutaj takie problemy, boję się też o dziedziczność po mnie BAV i wszystkich problemów jakie mogę napotkać w czasie ciąży a póżniej porodu mając Bav i nadciśnienie . Czy powinnam się tym martwić? Proszę o konsultację co robić?
KOBIETA, 36 LAT 4 dni temu

Stres a zawał serca

Nadmiar obowiązków, presja czasu, dynamiczne życie, powodują życie pod ciągłym stresem. Jego długotrwałe działanie niesie destruktywny wpływ na nasze zdrowie. Warto jednak pamiętać, aby nie obarczać stresu winą za rozwój wszystkich chorób, gdyż inne czynniki, mają w tym o wiele większy udział.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety