Czy ubytki pod plombami powstały na skutek złego oczyszczenia przez dentystę?

Witam. 4 lata temu stomatolog plombowała mi parę zębów. W ciągu ostatnich trzech miesięcy naraz okazało sie, że pod pięcioma zaplombowanymi zębami rozwijały się ogromne dziury. Zmuszona byłam przeleczyć kanałowo już 3 z nich. W związku z tym mam pytanie: czy ubytki pod plombami (światłoutwardzalnymi!) powstały na skutek złego oczyszczenia przez dentystę? Dodam, że sama regularnie myję zęby i nawet nie piję alkoholu ani nie palę.

Aleksander Ropielewski

Nie jestem w stanie ocenic bez badania czy jest to wynik złego czyszczenia czy też rozszczelnienia wypełnienia.