Czy uczucie bycia osaczonym wymaga wizyty u psychiatry?

W ciazy bylam w do u i czulam sie dobrze. Po urodzeniu zaczelam martwic sie ze tesciowa przejmie mi dziecko(mieszka przez plot). Odcielam ja od wnuka ale kotowalo to duzo nerwow. Czesto czuje lęk, mam napady agresji. Obawiam sue ze nie bede najwazniejsza dla dziecka. Gdy wychodze na dwor ciagle obserwuje czy nie ma tesciow by maly sie z nimi nie widzial. Zyje w ciaglym stresie i leku o niego. Klotnie z mezem to norma. Czuje sie osaczona jego rodzina.sa wszedzie. Czy czas do psychiatry?

Witam,

wskazana jest konsultacja psychiatryczna oraz leczenie metodą psychoterapii.
Jeśli ciągle w sytuacjach, pojawiają się obawy i uczucie wrogości, przede wszystkim niekorzystnie wpływa to na rozwój dziecka. Rodzina to są rodzice, dziadkowie, ciocia wujek, kuzynostwo.
Wrogość może wynikać z jakiś przykrości, do tego trzeba dotrzeć i uleczyć. Zachowań agresywnych uczymy się w procesie socjalizacyjnym, są synchronizowane ze emocją -złością oraz z negatywnymi przekonaniami, myślami, które dotyczą bliskich osób i otaczającej nas rzeczywistości. Silne negatywne uczucia blokują możliwość odczuwania przyjemności, szczęścia i utrudniają przebaczanie.
Zalecana jest psychoterapia indywidualna jako forma pomocy oraz psychoterapia małżeńska.

Pozdrawiam serdecznie