Czy uczucie ciepła jest normalne po operacji żylaków?

Witam, moja koleżanka od sześciu tygodni jest po operacji żylaków prawej nogi, miała robiony stripping. Od jakiegoś czasu, od kolana w dół, przez część stopy przechodzi jej takie ciepło. Jest to uczucie, jakby ktoś tam w środku polewał tę nogę ciepłą wodą. Mam pytanie: Czy to jest normalne, że tak się dzieje? Z góry dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!
Wśród powikłań strippingu opisuje się dość często zaburzenia czucia, które są związane z uciskiem lub uszkodzeniem nerwów czuciowych (głównie nerwu udowo-goleniowego). Takie zaburzenia z czasem mogą samoistnie ustąpić.
Jeżeli jednak dołączyłyby się inne objawy, np. sugerujące zakrzepicę żył głębokich, tj. zaczerwienienie, nadmierne ocieplenie, obrzęk i ból kończyny, należy zgłosić się do lekarza.
Serdecznie pozdrawiam!