Czy uczucie ciężkiego żołądka może być wynikiem nerwicy lękowej?

Co może być z moim żołądkiem? W Niedzielę 03.0618r. miałam dwa razy biegunkę. Raz o 4 rano, później o 6. Dosłownie czułam się taka pusta, że aż czułam że mój żołądek jest ciężki, jakby ktoś mi go napompował. Gdy później się obudziłam zjadłam śniadanie, przez chwilę było dobrze. Później znów dziwne uczucie w żołądku. Gdy leżałam było wszystko okej. Na drugi dzień też miałam biegunkę i uczucie napompowanego żołądka. Po południu gdy coś zjadłam, zaraz miałam biegunkę, ale z żołądkiem było okej. Teraz mam tak, że tylko wstanę i czuję napompowany żołądek jest mi niedobrze. Ale gdy leżę jest lepiej, do południa mi to przechodzi. Dodam, że mam nerwice lękową i obawiam się cały czas że coś mi jest. Gdy tylko wstanę myślę o tym czy będę miala coś z żołądkiem i wtedy coś zaczyna się z nim dziać. Gdy chodze, czuję że ten żołądek jest ciężki, jak usiądę przechodzi. Ale wydaje mi się że to chyba w mojej podświadomości, bo gdy zacznę się martwić o ten żołądek albo że nie mogę oddychać np. jak jestem w galerii to wtedy to się zaczyna. Boje się wychodzić gdzies, boje się że zwymiotuje jadąc do szkoły, albo zemdleje. Na nerwice już choruje 4 lata, ale był okres gdzie mi to przeszło, ale chyba znów wraca. Nawet w nocy nie mogę spać, dostaje ataku paniki. Byłam u lekarza z żołądkiem, ale doktor powiedziała, że to może być lekka wirusowka. Od niedzieli mi to dokucza a mamy środę. Proszę mi powiedzieć co mi może być, czy to rzeczywiście wirusowka, może wrzody żołądka, rak

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt i za zaufanie :)

Z Pani opisu objawowego, wstępnie diagnozuję symptomy zespołu jelita drażliwego (nadwrażliwego) - celowa kontrolna/osobista konsultacja gastroenterologiczna.
Załączam link z info dot. w/w wątku:
https://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego

Z Pani relacji wynika, że choruje Pani cztery lata, za Pani słowami:
" ...Na nerwice już choruje 4 lata, ale był okres gdzie mi to przeszło, ale chyba znów wraca... ."
Nie napisała Pani, czy była Pani w tym okresie czteroletnim w terapii farmakologicznej/psychoterapeutycznej?

Zaprezentowane przez Panią, niepokojące i utrudniające Pani codzienne funkcjonowanie symptomy, są wskazaniem do psychoterapii, najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, która jest warta Pani rozważenia i do której Panią zachęcam.

Podsumowując, kluczowym jest, aby Pani nie czekała i podjęła Pani
leczenie zaburzeń nerwicowo-lękowych, samoistnie objawy nie miną.
Mogą mieć tendencje do nasilania się, co w efekcie może prowadzić
do pogarszania się u Pani stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.

Wspieram Panią mentalnie, życząc pomyślności w efektywnym leczeniu!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605