Czy uczucie ciężkości w żołądku może świadczyć o nerwicy żołądka?

Witam.Ponad rok temu miałam zdiagnozowaną przepuklinę rozworu przełykowego oczywiście leki dieta były stosowane.Wykonałam ponownie gastroskopie tym razem wrzody,nadzerki również stosowalam odpowiednie leki i uważałam na jedzenie.Mam takie pytanie martwi mnie ciągle uczucie ciężkości,pełnosci w okolicy żołądka,brzucha ktorego od poczatku nie mogę zwalczyć i bardzo mi to dokucza.Badania mam wszystkie w normie.Zastanawiam.sie.nad nerwic żoładka problem.z jelitami.Bardzo.dziekuje za odp.Pozdrawiam

Witam
Całkiem możliwe, że te dolegliwości mają związek z nerwicą żołądka , ale problem jest wielowątkowy i złożony i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Proponuję skonsultować to z doświadczonym terapeutą, który pomoże w rozwiązaniu problemu.
pozdrawiam
Anna Szyda

Witam. Wykonała Pani różne badania specjalistyczne, których wyniki są dobre. Takie dolegliwości żołądkowe są bardzo dokuczliwe w codziennym życiu. Mogą świadczyć o tym, że ich podłożem są problemy psychologiczne. Dość często zdarza się, że odpowiedzią np. na stres, życie w ciągłym napięciu, nagromadzone silne emocje jest choroba ciała. Problemy z żołądkiem występują dosyć często w takich sytuacjach, np. choroba wrzodowa czy zespól jelita drażliwego. Czasami trudno jest powiązać chorobę ciała z tym co się odczuwa, o czym myśli, z tym jak radzimy sobie z emocjami, czy potrafimy je wyrażać, czy je rozpoznajemy, czy radzimy sobie ze stresem? Warto się temu przyjrzeć. Myślę, że bardzo pomocna dla Pani byłaby wizyta u psychoterapeuty. Z każdym problemem można sobie poradzić. Bardzo dobrze, że szuka Pani pomocy, myśli o różnych rozwiązaniach. Pozdrawiam serdecznie

Witam, to może być złożony problem - gastrologiczny lub psychosomatyczny.
Być moż to specyficzne działanie negatywnego stresu być może bakterie, może
nadkwasota, może wszystko razem. Tutaj tego nie roztrzygniemy.
Jeżeli Pani chciałaby się poradzić od strony psychosomatycznej i psychicznej to zapraszam serdecznie. Jeżeli nie to radziłbym wykonać gastroskopię.
Pozdrawiam