Czy uczucie do męża powróci?

Witam serdecznie. Jestem od 4 lat po ślubie. Lecz od jakiegoś czasu się między nami popsuło. Doszło do zdrady i przez to nie okazuje uczuć, nie śmieje się itd. Obwinia się. Nawet jej relacje z synkiem są słabe (brak ochoty do zabaw itp.) W dużej mierze się do tego przyczyniłem ponieważ powiedziałem że wybaczylem lecz wspominam i wypominam. Żona czuje do mnie żal i uważa że ja zawiodłem. Nie umie opisać co do mnie czuje, nie śpi nie je.. czy to może być stan depresyjny ? Czy uczucie wróci?

Tak, może mieć to coś wspólnego z depresją, lecz o tym może wnioskować jedynie specjalista po spotkaniu osobiście z pana żona. Polecam konsultację z psychologiem i podjęcie terapii-prawdopodobnie wspólnej terapii małżeństw. Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Proszę Pana, napiszę tak. że tak się zadziało, żebyście Państwo włożyli wysiłek w
pracę nad Waszymi relacjami, by wzbogacić i poprawić więzi między Wami.

Z Pana opisu wnioskuję, że prawdopodobnie nie rozmawialiście Państwo na ważne
i intymne rozmowy, dotyczące Waszego związku, co przyznaję nie jest łatwe, szczególnie kiedy pojawiają się trudności, które to z kolei nie rozwiązywane na bieżąco,
urastają i niestety same się nie rozwiązują.
Myślę, że Pana Żona potrzebuje czasu i przestrzeni, jak również Pana obecności i
wsparcia, jak również świadomości, że jest dla Pana nadal ważna...?

Sugerowałabym, żebyście wspólnie skorzystali z terapii małżeńskiej, która pomogłaby Państwu w konstruktywnej pracy nad Waszą małżeńską relacją.

Życzę, żeby się Wam udało,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, rozumiem że po zdradzie trudno jest odbudować zaufanie. Jeżeli będą chcieli Państwo oboje pracować nad związkiem, zastanowić się czemu doszło do tej sytuacji warto skorzystać z terapii dla par. Może być to dla Państwa nowy początek, jeżeli będą Państwo gotowi zapomnieć o przeszłości. Mogą Państwo skorzystać z pomocy psychologicznej NFZ (https://zip.nfz.gov.pl/GSL/) lub w prywatnym gabinecie. Jeżeli potrzebuje Pan dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl