Czy uczucie drapania w gardle może być spowodowane przez tarczycę?

Mam problem, gdy przelykam sline czuje jakby przelyk byl suchy i mnie drapie, mimo picia czy nawilzania. To trwa przez wiekszosc czasu od kilku miesiecy. Bolala mnie tez krtan gdy mówiłam, ale to rzadziej. Bylam u laryngolog, widziala tylko podraznienie od refluksu. Jednak stosuje diete lekkostrawna i leki na refluks wiec chyba to nie jest wlasciwa diagn. To zbieglo sie z pojawiniem guzow na tarczycy. Sporych. Jestem po wizytach u endokr.i biopsji, tez na razie nie ma jak leczyc. Czy to drapanie moze byc od tarczycy? Tomografia zatok tez.noe wykazala wydzieliny.

Bez dokładnych badań nie da się postawić diagnozy ani nie należy spekulować czym owe symptomy są spowodowane.
Refluks może przyczyniać się do uczucia dyskomfortu ze strony przewodu pokarmowego, dlatego warto byłoby zweryfikować swój model żywienia. Dieta lekkostrawna nie zawsze ma swoje uzasadnienie w takich stanach. Należy przede wszystkim obserwować swój organizm i wyodrębnić produkty lepiej i gorzej tolerowane.

Pozdrawiam
mgr Marianna Hall, Dietetyk
Centrum Dietetyki Nutrado
(www.nutrado.pl)