Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy uczucie silnego lęku, przyspieszone tętno to nerwica?

Witam. Czy to nerwica? Od czasu trudnej sytuacji życiowej miewam ataki paniki (uczucie silnego lęku, przyspieszone tętno) do tego często płaczę, nie mam do niczego motywacji a przez codzienne bóle głowy boję się, że mam guza mózgu, mimo że neurolog po ogólnym badaniu (bez tomografii itp) i wywiadzie stwierdził nerwicę. Boję się również innych chorób. Od jakiegoś czasu spadło też moje libido. Często nachodzą mnie również nieuzasadnione i nie związane z niczym czarne myśli.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Witam Panią, opisane objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe. Powinna Pani skonsultować się z psychologiem nie zapominając o konsultacjach z lekarzem rodzinnym, neurologiem. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

0

Witam Bóle głowy często towarzyszą nerwicy. Pani objawy sugerują nerwicę lękową. Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji. Aby stwierdzić guz, należy przeprowadzić badania obrazowe: tomografia komputerowa (TK) i rezonans magnetyczny (MR). Natomiast zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki, nie tylko dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym całą radość życia. Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie, napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju, nieumiejętność odpoczywania… Mogą też pojawić się problemy zdrowotne. Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii. Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy choroby, ale również dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania. Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. W szczególnych przypadkach możliwe są konsultacje za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy