Czy uczucie wzdęcia może być związane ze stosowaniem leków uspokajających?

Witam rok temu zdiagnozowano u mnie nerwice lekowa z objawami somatycznymi chodziłam do psychiatry przez dwa miesiące brałam leki na uspokojenie później byłam 3 razy u psychologa od ponad pół roku nie chodzę nigdzie gdyz psycholog stwierdził że nie ma narazie takiej potrzeby ponieważ leki się zmniejszyły napady paniki już nie występują. Czasami nachodzi mnie jakiś lek ale nie taki jak na początku. Lecz dokucza mi żołądek wzdęcia a przy tym właśnie czuje niepokój. Czy to może byc przez tą nerwice

Dzień dobry. Bardzo możliwe, że opisane przez Panią objawy są wynikiem trudności w funkcjonowaniu w sferze psychicznej, emocjonalnej. Jednocześnie nie można wykluczyć także przyczyn medycznych. Zwykle taką kolejność stosuje się w diagnostyce: badanie medyczne i ewentualne wskazania do diagnostyki psychologicznej. Oczywiście jedno drugiego nie wyklucza i można szukać przyczyn w obu tych dziedzinach równolegle. Jeżeli chodzi o wsparcie terapeutyczne, wychodzę z założenia, że to Pacjent wie najlepiej czy już zakończył pracę nad bieżącym problemem/sytuacją i nie widzi konieczności dalszych spotkań. Zachęcam więc, aby rozważyła Pani podjęcie terapii i zakończyła ją dopiero wtedy, gdy nie będzie Pani miała żadnych wątpliwości, ze to co Pani czuje w jej wyniku to... szczęście?;) Pozdrawiam.