Czy uczucie zdenerwowania może wynikać z niedoboru magnezu?

Witam, od 3 tygodni borykam się ze zdenerwowaniem, uczuciem lęku, drażliwością, światłowstrętem, jestem zmęczona i nie mam energii. Miałam dużo stresu na studiach, teraz mogę się wyluzować i nie ma w moim życiu stresujących sytuacji, natomiast czasem zdarza mi się taki dziwny atak niepokoju. Od października piję dużo kawy, i zdarzało mi się pić alkohol. Czytałam, że może być to niedobór magnezu, ale chciałam się dowiedzieć, czy te objawy mogą wiązać się z jakąś inną chorobą?

Witam Panią. To możliwe, że pijąc duże ilości kawy "wypłukuje" Pani magnez ze swojego organizmu. Z pewnością kawa i alkohol to nie są skuteczne sposoby na redukowanie stresu, napięcia i radzenia sobie z lękiem. Warto byłoby przyjrzeć się źródłom Pani stresu, wspomnianym przez Panią atakom niepokoju. Mogą one wynikać z bieżących sytuacji, ale również z tych które miały miejsce w przeszłości. Jeśli chodzi o te drugie to nazywane są one traumatycznymi i ich siła powoduje, że niezależnie kiedy się wydarzyły mogą dawać o sobie znać. Proszę pomyśleć o bezpośrednim kontakcie z psychologiem. Mam nadzieję, że taki kontakt pozwoli precyzyjnie zdiagnozować źródło Pani problemów i wypracować skuteczne sposoby radzenia sobie z nimi. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam, napisała Pani że czuje lęk, jest rozdrażniona, ma światłowstręt, czuje zmęczenie i brak energii. Poza tym odczuwa czasem niepokój. Warto by było skonsultować się najpierw z lekarzem, czy wystarczy uzupełnić niedobory, czy wykluczyć inne przyczyny Pani złego samopoczucia. Nadmiar kofeiny w diecie może powodować objawy zaburzeń lękowych, więc warto zrezygnować z kawy na jakiś czas (kofeina występuje również w innych produktach jak herbata, napoje gazowane), zadbać o siebie. Pozdrawiam serdecznie