Czy udało mi się zajść w ciążę?

Zaczęliśmy starać się o dziecko. Współżyłam z moim partnerem w 14 dniu cyklu, czyli 13.XII. Cykl mam wyrównany poprzez tabletki antykoncepcyjne, które przestałam brać miesiąc temu.
Dodam, że mam niedoczynność tarczycy ale tsh jest już wyregulowane (około 1,2). Kilka godzin po stosunku zaczęło pobolewać mnie podbrzusze (kłucie) i nadal czasami je czuje. Czy mam duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Dlaczego boli mnie podbrzusze? Czy to oznaka zapłodnienia?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Użytkowniczko!

Każda aktywna seksualnie para w wieku prokreacyjnym liczy się z możliwością ciąży. Przy współżyciu bez zabezpieczenia prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%.
Proponuję poczekać do terminu miesiączki i wykonać test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy
Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl