Kobieta , 22 lata Witam, od lata mam lewostronne bóle głowy, neurolog stwierdził ból naczyniowy i przepisał divascan, który mi pomógł. Ostatnio wstając uderzyłam się o metalowe drzwi szafy w czubek głowy. Ból powrócił, raz lewostronny, raz jakbym miała obręcz, do tego nudności i brak koncentracji. Dodam, że jestem trochę zmęczona i mam pierwszy okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Czy uderzenie może powodować nawrót bólu naczyniowego? Mogę wziąć znów divascan na ból? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawia
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • Tomografia komputerowaTomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym pozwalającym na uzyskanie obrazów badanych struktur. Jest badaniem, które wykorzystuje promienie rentgena. Pozwala uzyskać wyraźne i szczegółowe zdjęcia narządów oraz kości.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: