Czy upławy i świąd mogą oznaczać grzybicę?

Witam. Mam 13 lat i od jakiegoś czasu mam gęste, nie ładnie pachnące i obfite upławy oraz odczuwam świąd miejsc intymnych. Boję się, że to może być grzybica, a nie chce iść do ginekologa ani mówić mamie. Czy objawy te na pewno świadczą, że mam grzybicę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Z opisu wynika, że prawdopodobieństwo infekcji grzybiczej w Pani przypadku jest bardzo duże. W tym wypadku wskazana była by konsultacja ginekologiczna aby postawić właściwe rozpoznanie oraz włączyć odpowiednie leczenie.

W Pani sytuacji (wiek) na wizytę do ginekologa należy zgłosić się w obecności rodzica. Najlepiej wybrać poradnię dla dziewcząt.
Pozdrawiam