Czy upławy podczas ciąży mogą wskazywać na infekcję?

Witam. Ostatnio odczuwam swędzenie w okolicach pochwy oraz zaczęła wydzielać się biała wydzielina. Jestem w 32 tygodniu ciąży i chciałabym się dowiedzieć, czy te objawy związane są z ciążą. Czy powinnam zasięgnąć porady lekarza w tym temacie? Z góry dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Zdecydowanie konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym ciąże. Zwiekszona ilość wydzieliny w ciąży nie jest objawem niepokojącym, jednak świąd jej towarzyszący może wskazywać na infekcję.
Zachęcam do wizyty u ginekologa.

Pozdrawiam.