Czy uprawiając sport schudnę 2 kg w 2 tygodnie?

Witam, jestem Ania i mam 14 lat. Uważam że do mojego wzrostu 160 cm 48 kg to za dużo. Moje BMI jest dobre, ale w rzeczywistości widać że jestem trochę za gruba. Czy jeżdżąc na rowerze 1,5 h dziennie i trochę mniej jedząc, chudnę 2 kg w dwa tygodnie? Z góry dziękuje.
14 LAT ponad rok temu

Witam, trudno powiedzieć, czy ilość kalorii, którą teraz przyjmujesz jest za duża, czy też może zbyt mała. Dlatego zamiast zmniejszać dodatkowo posiłki postaraj się wyeliminować ewentualne błędy żywieniowe. Pomoże Ci w tym artykuł http://portal.abczdrowie.pl/bledy-zywieniowe oraz http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe
Regularna aktywność fizyczna z pewnością przyspieszy metabolizm, a tym samym pomoże spalić tkankę tłuszczową. Pamiętaj jednak o tym, że tłuszcz zaczyna się spalać w naszym organizmie nie od razu od przejścia na dietę i rozpoczęcia aktywności fizycznej, ale po około 10 dniach od wprowadzenia tych zmian. Racjonalna utrata masy ciała to 0,5 – 1 kg w ciągu tygodnia. 2 kg w 2 tygodnie jest więc realnym postanowieniem, jednak po tym czasie nie powinnaś powracać do starych nawyków żywieniowych i rezygnować ze sportu, ponieważ powstanie efekt jojo. Pozdrawiam.